Wedle powszechnych informacji, gwinty są pewnego typu nacięciami struktury, które robi się na powierzchni walcowej lub stożkowej, zarówno na zewnątrz przedmiotu, jak i wewnątrz. Wbrew pozorom ich odpowiednia produkcja nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto zapoznać się z jedną z najbardziej skutecznych metod wytwarzania gwintów. 

Czym jest walcowanie gwintów?

Walcowanie gwintów, bo o tej czynności mowa, to metoda wykonywana na zimno. Polega na obróbce plastycznej konkretnego przedmiotu przy pomocy specjalnych głowic. Walcowanie gwintów wykonuje się na bocznych powierzchniach wszelkich okrągłych części. 

Zalety tej technologii

Korzyści płynących z tego rozwiązania jest mnóstwo. Wśród nich wyodrębnić można przykładowo szybkość oraz skuteczność działania, a także stosunkowo niskie koszty w porównaniu do innych metod wytwarzania gwintów. Gwarantuje również znaczną żywotność wszystkich obrobionych części. Ponadto, o ile urządzenie służące do wałkowania działa sprawnie, to gwarantuje idealny, niezmienny kształt wszystkich wytworzonych gwintów. Wszystko to składa się na fakt, że zdecydowanie warto skorzystać z tej metody produkcji. 

Być może zainteresuje Cię również temat: walcowanie blach