Wszystkich Świętych to bez wątpienia czas ogromnej nostalgii oraz pora na odwiedzenie najbliższych na cmentarzach. Jest to również czas najbardziej robiących wrażenie obrotów wszystkich firm produkujących i sprzedających znicze. W dzisiejszych czasach asortyment jest niezwykle bogaty, a w dostępnych rodzajach można przebierać przez bardzo długi czas. Można kupić również takie produkty, jak chociażby znicz wielkanocny, z czego można nie zdawać sobie sprawy. W asortymencie wielu sklepów (takich jak sklep internetowy Zniczownia) znajdują się także wkłady do zniczy, znicze całoroczne oraz eleganckie znicze. Hurtownia zniczy jest miejscem godnym odwiedzenia.

Modele zniczy możliwych do kupienia

Istnieje dużo odmian zniczy. Wśród nich wyróżniamy między innymi: znicze szklane,  z gliny, z tworzywa sztucznego, znicze wykorzystujące elektrykę, nasłonecznione, witrażowe. Najpopularniejsze są jednak znicze ze szkła. Szklane znicze posiadają wiele zalet. Wykazują większy ciężar niż znicze plastikowe, z uwagi na co niewłaściwe warunki atmosferyczne nie przewrócą ich.

Znicze plastikowe są lekkie. Z uwagi na to mogą doznać przewrócenia podczas trudnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu są one tanie. Znicze gliniane z kolei dobrze się prezentują, lecz nie posiadają obudowy.

Jaki rodzaj zniczy wybrać?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj znicza jest nam polecany, warto nade wszystko podążać głosem serca i zdecydować się na taki, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby natury estetycznej. Dzięki temu grób będzie prezentował się naprawdę elegancko, a hołd osobie zmarłej zostanie złożony w odpowiednim tonie.