Wykonanie instalacji odgromowej to oczywiście czynnik poprawiający bezpieczeństwo. Czy jednak zawsze taka instalacja musi być przygotowana? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w przepisach prawa budowlanego. Często instalacja odgromowa jest wymagana, gdy spłacamy kredyt hipoteczny.

Co z tą instalacją odgromową?

Zawsze tego typu instalacja pojawić się musi jeśli budynek wykonany jest z materiałów takich jak drewno i innych łatwopalnych. Obowiązkowo musi się pojawić w momencie, gdy budynek ma ponad 500 metrów kwadratowych użytkowej powierzchni a także przy budynkach większych niż 15 metrów.  Konieczność wykonania takiej instalacji w domu jednorodzinnym jest w momencie, gdy wskaźnik zagrożenia piorunowego na to wskazuje. Takie obliczenie dokonane jest w ramach określonych przepisów. Wyliczeń musi dokonać specjalista, który oceni czy w danym budynku taka instalacja jest konieczna.

Załóż instalację odgromową i śpij spokojnie

Dlatego wskazane jest skontaktować się z fachowcami i poprosić o wycenę. Przedsiębiorstwo http://bpegd.pl/ z Gdańska to z pewnością będzie najlepszy adresem. Wykonać można taką instalacje również nawet jeśli nie będzie takiego wymogu na danym budynku. Taka instalacja oczywiście będzie poprawiała bezpieczeństwo budynku. Taka instalacja oczywiście generuje dodatkowe koszty więc to indywidualna decyzja czy ktoś chce te koszty ponosić.