Twój samochód uległ kolizji, przez co pojawiły się na nim drobne wgniecenia? Grad w tym roku nie miał litości? Samodzielne wyciąganie wgniotek będzie idealnym wyjściem w tej sytuacji. 

Czy udać się do lakiernika?

Jeśli uszkodzenia są małe, zupełnie nie opłaca się odwiedzać lakiernika. Przede wszystkim dlatego, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru na samochód przyczyni się do znaczącego spadku jego ceny rynkowej. Poza tym taka naprawa jest bardzo kosztowna i trwa niekiedy nawet wiele dni. 

Wyciąganie wgniotek to lepsze rozwiązanie

Znacznie lepszą opcją będzie wyciąganie wgniotek. Robi się to za pomocą profesjonalnego oraz odpowiednich zaczepów. Przy ich użyciu można pozbawić auto uszkodzeń spowodowanych przez drobne stłuczki, grad czy kamienie. Sposób ten nie wymaga demontażu żadnych części ani nie kosztuje zbyt dużo. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każde naruszenie lakieru auta jest dla największych miłośników motoryzacji wielkim przeżyciem i przykrym doświadczeniem. Warto jednak nie przejmować się i zastanowić się, czy uszczerbek na zdrowiu naszego auta jest na tyle niewielki, że możemy sobie z nim poradzić. Jeśli tak, wyciąganie wgniotek jest najlepszym pomysłem. Nie wymaga zbyt wielkiej wprawy, choć rzecz jasna dobrze jest poradzić się kogoś, kto już to w przeszłości zrobił. Wtedy będzie o wiele prościej.