Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków transportu. I ogromna mobilność i zdolność do pokonywania odległych tras w dosyć krótkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Statkiem powietrznym aktualnie można się dostać do większości miejsc na świecie. Także w Polsce ruch lotniczy rokrocznie się rozwija. Jednym z największych portów lotniczych  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd wyruszyć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Kierunki lotów z Poznania

W polskich(ej) realiach Poznań znajduje się w czołówce. Jednak w szerszym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko lokalne. Nie zmienia to faktu, że lista lotów z Poznania jest rozległa(y). Ruszając z Poznania mamy możliwość zwiedzić całą Europę. Lotnisko obsługuje głównie loty do europejskich stolic. Jest również oferta dostania się na Bliski Wschód. W sytuacji gdy jesteśmy zainteresowani wycieczką w odleglejsze miejsca Poznań też się sprawdza. Poznań-Ławica ma regularne połączenia z każdym ważnym(i) europejskimi lotniskami. Daje to możliwość wygodnie się przesiadać.+

Jak dostać się na lotnisko?

Lotniska jako wielkie projekty budowlane są umiejscowione przeważnie na przedmieściach. Identycznie jest w Poznaniu. W związku z tym konieczna jest właściwa komunikacja lotniska ze znaczącymi węzłami drogowymi. W okolicach lotniska funkcjonują parkingi, gdzie za określoną opłatą można przetrzymać pojazd.

Komunikacja publiczna również daje możliwość dojazdu na Ławicę. Busy z centrum miasta jeżdżą w stronę portu mniej-więcej pół godziny. Jednak w przypadku gdy wybieramy się na większe wakacje, bierzemy ze sobą więcej walizek. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być problematyczne.

Dobrą opcją w tego typu sytuacji staje się wypożyczenie busa. Są to samochody bardzo pojemne. Familijny(e) wakacje? Wszyscy się do niego zmieszczą. Z bagażami włącznie. Po skorzystaniu z tej usługi, możemy być pewnym, że taksówkarz odstawi nas pod terminalem lotniczym. W przypadku chęci można również zlecić usługę w przeciwną stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta wydaje się zwłaszcza komfortowa dla większych grup. Warto nadmienić, że transport na lotnisko busem nie łączy się z wielkimi wydatkami. Szczególnie jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) podróżników. 

Lot z Poznania – praktyczne wskazówki

Porty lotnicze działają według dokładnie określonych wytycznych. Przed każdym lotem należy zapoznać się z wymogami w określonych portach lotniczych. Trzeba też posiadać zestaw niezbędnych dokumentów. Dokument tożsamości, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby być wpuszczonym na pokład. Jeśli startujemy z Poznania, warto pojawić się na lotnisku minimum  2 godziny przed wylotem. Pozwoli to bezkolizyjnie przejść bramki bezpieczeństwa, nadać bagaże i spokojnie czekać na lot.

Wynajmując busa na lotnisko dobrze pomyśleć o tym wcześniej. Bywa, że firmy mają zabukowane wyjazdy zes sporym wyprzedzeniem. Należycie wczesne umówienie się z kierowcą pozwala uniknąć stresów. Dobra organizacja pozwala potem relaksować się wolnym czasem bez zmartwień.