Najpierw warto wyjaśnić ów tajemniczy skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z języka angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. To może niezbyt wiele mówić przeciętnemu Kowalskiemu, w związku z czym nadchodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo sztuczne, które znajduje stale rosnąca liczbę zastosowań w nowoczesnym przemyśle budowlanym, choć swoją sławę zyskało już jakiś czas temu. Główną zaletą tego tworzywa jest w pierwszej kolejności jego możliwość deformacji oraz wracania do poprzedniego stanu, nie ponosząc w tym czasie jakichkolwiek uszkodzeń.

Właściwości geomembrany

Jeśli chodzi o pozostałe cechy, to geomembrana EPDM z pewnością może pochwalić się znaczną odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe, w szczególności na bardzo wysokie lub niskie temperatury. Ponadto materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały na rozciąganie.

Gdzie przydaje się geomembrana?

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są stosowane w szczególności w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, między innymi dachów, ale również oczek wodnych, basenów oraz w różnych innych zbiornikach. Izolacja zbiorników nie jest jedynym, co oferuje to rozwiązanie. Należy wspomnieć także o takich sprawach, jak na przykład izolacja składowisk oraz innych tego rodzaju miejsc.

Kto odpowiada za zgrzewanie geomembrany?

Jeśli interesują Cię usługi takie jak zgrzewanie folii i chcesz, żeby cena danego zabiegu była stosunkowo niska, powinieneś zgłosić się do specjalistów. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia powinieneś mieć gwarancję, że zadanie zostanie skończone szybko, sprawnie i wynik końcowy niezwykle cię usatysfakcjonuje. Warto postawić na wiedzę oraz doświadczenie, gdyż są to cechy niezbędne w tej branży, jaką jest geomembrana EPDM.