Najpierw warto wyjaśnić ów tajemniczy skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z języka angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. To może niezbyt wiele mówić przeciętnemu Kowalskiemu, w związku z czym nadchodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo sztuczne, które znajduje stale rosnąca liczbę zastosowań w nowoczesnym przemyśle budowlanym, choć swoją sławę zyskało już jakiś czas temu. Główną zaletą tego tworzywa jest w pierwszej kolejności jego możliwość deformacji oraz wracania do poprzedniego stanu, nie ponosząc w tym czasie jakichkolwiek uszkodzeń.

Właściwości geomembrany

Jeśli chodzi o pozostałe cechy, to geomembrana EPDM z pewnością może pochwalić się znaczną odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe, w szczególności na bardzo wysokie lub niskie temperatury. Ponadto materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały na rozciąganie.

Gdzie przydaje się geomembrana?

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są stosowane w szczególności w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, między innymi dachów, ale również oczek wodnych, basenów oraz w różnych innych zbiornikach. Izolacja zbiorników nie jest jedynym, co oferuje to rozwiązanie. Należy wspomnieć także o takich sprawach, jak na przykład izolacja składowisk oraz innych tego rodzaju miejsc.

Kto odpowiada za zgrzewanie geomembrany?

Jeśli interesują Cię usługi takie jak zgrzewanie folii i chcesz, żeby cena danego zabiegu była stosunkowo niska, powinieneś zgłosić się do specjalistów takich jak na przykład Budex geomembrany. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia powinieneś mieć gwarancję, że zadanie zostanie skończone szybko, sprawnie i wynik końcowy niezwykle cię usatysfakcjonuje. Warto postawić na wiedzę oraz doświadczenie, gdyż są to cechy niezbędne w tej branży, jaką jest geomembrana EPDM.