Rozważasz odświeżenie swojego domu, bądź inwestujesz w lokale na wynajem? Na początku sprawdź, jakie usługi oferuje architekt wnętrz. Sporo ludzi ma obawy, że projekt wnętrz zrujnuje ich portfel. W tym materiale pokażemy, że projektowanie wnętrz to nie zbytek.

Projektowanie wnętrz domu a mieszkania

W obu miejscach możemy spotkać się z zupełnie innym problemami. Budynki wolnostojące często mają bardziej obszerne kuchnie, salony oraz więcej pomieszczeń. Wymagają zupełnie różnego planowania niż mieszkania, w tym miejscu zazwyczaj fokusujemy się na zrobieniu dużej ilości szaf. Dlatego też architekci często oferują bardzo zbliżone ceny za m/2 dla domów i mieszkań.

Poszukujesz polecanego architekta w takich miejscowościach jak Siedlce czy też Biała Podlaska? Sprawdź koniecznie poziom2.pl.

Projektant zazwyczaj ma w ofercie parę opcji. Różnią się one zakresem dokładności koncepcji, jak też ceną. Gdy nie boisz się sam podjąć wyzwań budowlanych, powinieneś zdecydować się na projekt koncepcyjny. Oferuje ci on inspiracje oraz bazowy układ. Kiedy nie chcesz zajmować się szczegółami, warto, by całościowego projektu podjął się architekt. Zaplanuje on nie tylko układ ścian działowych i instalacji, ale również od początku do końca zaplanuje styl pomieszczeń. Gdy zależy ci na designerskim wnętrzu i dobrym wykonaniu wszystkich proponowanych rozwiązań, zainwestuj w nadzór autorski architekta.

Biuro czy projekt z ogłoszenia?

W sieci możesz znaleźć sporo ogłoszeń, które kuszą niską ceną. Doświadczony architekt ma zrobione portfolio, na bazie którego będziesz mógł ocenić jakość jego pracy. Wiąże się to z większym kosztem, ale pozwala oszczędzić w innych etapach remontu. Biura projektowe dzięki współdziałaniu z różnymi markami pomogą ci dostać lepsze ceny za meble.