Zaprojektowanie sypialni nie jest proste. Należy dobrać wiele dodatków, akcesoriów i mebli, które połączą się w niezwykle przytulną kompozycję. Jednym z istotnych rzeczy jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z rozwiązań ma swoje zalety, ale również szereg wad. Wykładziny różnego typu mogą prezentować się niezwykle uroczo. Ponadto możemy dobrać dokładnie taki odcień, jaki chcemy – na rynku jest mnóstwo tego rodzaju rozwiązań w przeróżnych wzorach i układach.

Parkiet, panele czy wyładzina?

Miłośnicy bardziej tradycyjnego podejścia do tej kwestii z pewnością jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. Tutaj można mówić o zaletach takich jak wytrzymałość oraz bardzo kunsztowny wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie zatrzymywać mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego typu. Przyda się zwłaszcza olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi usterkami czy zarysowaniami.

Wybór jest ogromny. Warto skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami znajdującymi się w pokoju, aby całość była miła i przytulna.