Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć odpowiednio dobrany skład. Dobrym wyborem okazują się być wysokiej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, których zakup nie stanowi obecnie większego problemu. Zanim jednak skierujemy swoje do sklepu warto dowiedzieć się, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie były one odpowiednie dla dziecięcej skóry.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji o działaniu wysuszającym. Zalicza się do nich piętnowane przez dermatologów SLS oraz SLES. Nawet dzieci, u których nie występują żadne problemy skórne nie zniosą dobrze takich składników. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także mydła ani pochodnych formaldehydu.

Tym, co natomiast znajduje się w kosmetykach dla dzieci określanych jako naturalne są wyciągi z roślin oraz kwiatów. Producenci chętnie sięgają po wyciągi roślinne, które dobierane są niezwykle precyzyjnie. Jeżeli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Często stosowane są takie składniki, jak ekstrakt z alg morskich, ekstrakt z hibiskusa, masło Shea.