Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest naprawdę popularne. Niestety, nie zawsze jest dopuszczalna. Wówczas obowiązkowe jest prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który zdecydowali się o przekształceniu firmy w spółkę kapitałową prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), też zachodzi konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz prowadzić pełną księgowość? Znajdź rozwiązanie dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając biuro księgowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, w którym między innymi rozliczą nam PIT. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Czym się kierować, chcąc wybrać naprawdę porządne biuro rachunkowe?

Z pewnością warto wziąć pod uwagę opinie, jakie biuro ma wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na rozmaitych formach znaleźć można opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada niezbędne licencje. Przed podpisaniem umowy warto też zapytać o kwalifikacje poszczególnych pracowników, którzy będą zajmować się naszą sprawą.