Nie bez przyczyny kostka brukowa to często wybierany sposób na stworzenie nawierzchni w dużych miastach takich jak Gdańsk czy Sopot. Zapoznaj się z tym artykułem i dowiedz się, czemu usługi brukarskie zyskują na popularności i jakie są zalety brukarstwa.

Łatwość montażu

Sporą zaletą jest to, że do montażu kostki brukowej nie trzeba żadnych płynnych spoiw. Układamy ją prosto na warstwie z piachu. Gdy jest potrzeba aby wykonać jakieś poprawki, łatwo można zdemontować niewielki kawałek bez konieczności skuwania powierzchni. A gdy skończymy, tę samą kostkę możesz umieścić ponownie. Chroni to nie tylko czas i finanse, ale również nie wymaga użycia specjalistycznych maszyn. Brukarstwo to uznany sposób realizacji nawierzchni w Polsce, aletakże na całym świecie.

Kostka brukowa jest odporna na działanie wody

Kostka brukowa wyprodukowana jest z niskonasiąkliwego materiału, dzięki czemu nie groźne jej działanie wody. Sposób montażu kostki jest też istotna, gdyż dzięki rowkom, które znajdują się między elementami, woda jest bez trudu odprowadzana. Dodatkowo surowiec, z jakiego jest wytworzona, jest bardzo mrozoodporny i twardy. Na kostce zamontowanej w należyty sposób nie powstają kałuże i nie zagrażają jej nawet największe deszcze. Ten świetny sposób na pokrycie nawierzchni proponuje Firma Budowlana Jelcz, działająca w rejonie Sopotu.

Estetyka kostki brukowej

Obecnie produkty brukarskie tworzone są w różnych kolorach i w wielu wielkościach. Brukarstwo to wszechstronna metoda, która da możliwość każdemu dopasować model kostki do własnych potrzeb. Można spotkać kostki brukowe wzbogacone o atrakcyjne dodatki oraz w różnych kolorach. Ilość form i rodzajów pozwoli na stworzenie efektownych aranżacji. Jeżeli szukasz wyjątkowych produktów w przystępnej cenie, zobacz usługi brukarskie na terenie miast Sopotu proponowane przez przedsiębiorstwo budowlane Jelcz.

Źródło: FB Jelcz