Zakup nowego samochodu to duży wydatek. Nie każdy może pozwolić sobie na kupno pojazdu. Z tych względów coraz popularniejsza staje się prowadzona przez komisy sprzedaż na raty. Takie rozwiązanie jest stosunkowo łatwe i ma mnóstwo korzyści. Jak działa sprzedaż ratalna pojazdów w salonach dealerskich? O czym koniecznie dobrze jest o tym wiedzieć? Z jakich względów to najlepsze?

Jak wygląda kupowanie pojazdu w komisie na raty?

Skorzystanie ze sprzedaży ratalnej to doskonała alternatywa do kupna pojazdu za gotówkę. Co więcej, na takie rozwiązanie sprawdzi się praktycznie dla każdego. Wystarczy przejść przez proces weryfikacji, aby zostało przyznane finansowanie. Mnóstwo salonów dealerskich prowadzi współpracę z placówkami bankowymi, dzięki czemu wszelkie formalności można dopełnić bezpośrednio u sprzedawcy.

Aby kupić samochód, konieczne jest znalezienie dobrego modelu i najlepszej oferty. Kolejnym krokiem jest dopełnienie formalności. Dalej wystarczy już tylko otrzymać kredyt samochodowy oraz odebrać kartę pojazdu oraz fakturę. Zanim samochód zostanie wydany wymagane jest też przejście przez proces rejestracji – odebranie tablicy rejestracyjnej i naklejki legalizacyjnej. Po wykupieniu ubezpieczenia można w końcu wyjechać z salonu.

Zakup pojazdu w komisie na raty – zalety

Pojazd na raty w salonie dealerskim to najlepsze wyjście, gdyż nie ma potrzeby jednorazowego wydania dużej kwoty co zazwyczaj mocno nadwyręża budżet. Co więcej, można zdecydować się na dowolny model auta – w sprzedaży są nowe oraz używane samochody. Wybierając płatność ratalną wszelkich formalności można dopełnić od razu w salonie dealerskim, dzięki czemu nie ma konieczności odwiedzania banku.

Gdzie można kupić najwyższej jakości pojazd?

Żeby wybrać dobre pojazdy i skorzystać z najbardziej opłacalnych warunków, warto wcześniej poszukać dobrego salonu dealerskiego. Znacznie uprości on wzięcie finansowania i dopasuje najlepszą ofertę, bez względu na zdolność kredytową – wymagane jest tylko posiadanie stałego źródła dochodu. Obecnie bardzo chętnie wybierana jest firma Prestige ubezpieczenia – auta z komisu na raty, gdzie można spodziewać się formalności ograniczonych do minimum, a także czytelnej, jasno sformułowanej umowy. O rzetelności oraz najwyższej jakości usług świadczy nie tylko wieloletnia działalność w branży oraz liczbę pozytywnych opinii.