W wielu dziedzinach gospodarki stosuje się różne metody obróbki stalowych oraz tym podobnych produktów. Wydaje się jednak, że od dziesiątek lat niesłabnącym powodzeniem cieszy się technologia CNC, czyli tak zwana obróbka skrawaniem oraz podobne jej zabiegi. Dowiedz się więcej na temat tego, na czym polega technologia CNC i z jakiego powodu może pochwalić się taką popularnością.

Obróbka skrawaniem

Pokrótce rzecz tę tłumacząc, mówimy tutaj o metodzie obróbki polegającej na usuwaniu niedużych fragmentów tworzywa z obrabianego elementu. Dzięki temu niezwykle szybko można nadać takie kształty, na jakie dokładnie liczyliśmy w trakcie projektowania. Obróbka skrawaniem umożliwia znaczącą powtarzalność prac, więc wszystkie elementy będą do siebie stuprocentowo zbliżone – jest to następna godna uwagi korzyść płynąca z tego rozwiązania.

Frezowanie CNC

Jednym z zabiegów, które mogą pochwalić się przynależnością do technologii CNC, jest godne atencji frezowanie. Jak sama nazwa mówi, proces ten zachodzi w urządzeniu zwanym frezarką. Czynność polega na obracaniu się zarówno wszelkich części frezarki mających za zadanie usuwanie fragmentów materiału, jak i przedmiotu, który jest obrabiany. W związku z tym frezowanie CNC jest metodą niezwykle precyzyjną i skuteczną.

Toczenie CNC

Tutaj także mamy do czynienia z jedną z odmian obróbki skrawaniem. Tym razem urządzenie odpowiadające za tę czynność (konkretniej tokarka) praktycznie nie wykonuje jakichkolwiek ruchów – zabieg bazuje na ruchach przedmiotu poddanego obróbce. W przypadku tej metody precyzja jest najważniejsza, ale także powtarzalność wszelkich wytwarzanych w ten sposób elementów. Jak zatem widać, każda metoda obróbki skrawaniem jest niezwykle skuteczna i to właśnie tej kwestii może zawdzięczać swoją nieposzlakowaną opinię w całej Polsce w branżach różnego typu.

Obróbka skrawaniem – powszechność

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na to rozwiązanie. Biorąc pod uwagę obszerną listę plusów, nie ma w tym nic dziwnego. Zdecydowanie polecamy obróbkę CNC, ponieważ gwarantuje efektywność, powtarzalność i znakomitą jakość.  

Źródło: http://www.kinstal-cnc.pl/