Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które doskonale sobie radzą w wielu gałęziach życia i gospodarki. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu konkretnego produktu oraz jego zastosowań. Dobrze będzie wytłumaczyć, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Warto mieć bowiem świadomość, że tworzywo to jest bardzo powszechne na każdym kroku i powinniśmy doceniać jego liczne zastosowania, ponieważ zmienia nasze życie na lepsze.

Polietylen – do czego jest wykorzystywany i czym się charakteryzuje?

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z polietylenu. Cechuje się on tym, że nie przepuszcza wody oraz powietrza, jest także odporny na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Warto wspomnieć także o takich produktach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz wiele, wiele innych przedmiotów, z którymi mamy styczność w trakcie życia codziennego.

Myślisz gdzie kupić worki foliowe i foliopaki? Sprawdź producenta http://www.foldruk.net/

Folie HDPE i LDPE – różnice

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych bardzo dobrze wie, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim różnią się one jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak produkuje się worki foliowe?

Wszystko zaczyna się od tworzyw sztucznych, które są niezbędne do produkcji worków foliowych.  Są częstym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przezroczyste. To sprawia, że bez problemu można sprawdzić wszystko, co znajduje się w środku. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich konsumentów, którzy chcą dokładnie wiedzieć co kupują. Surowce stosowane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie wiodącym trendem jest styl życia, który polega na dbaniu o  środowisko. Aby dobrze się prezentować wielu producentów podjęło decyzję, że chcą podmienić do tej pory stosowane surowce, tymi bardziej naturalnymi. W tym celu używa się półfabrykaty, które są pobierane z kukurydzy. Jest to korzystne dla natury rozwiązanie, które zmniejsza wycinkę drzew. Dla wielu może być to nowa informacja, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Jakie są rodzaje worków foliowych?

Worki foliowe dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o kształt, kolor czy rozmiar. Niewiele osób analizuje z czego właściwie są wykonywane.Są dzielone na kilka typów. Bardzo popularne są worki i reklamówki HDPE, które są wytwarzane z polietylenu o wysokiej gęstości. Są bardzo wygodne w stosowaniu, ponieważ cechują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent niewielkim kosztem jest w stanie stanąć na wysokości zadania i spełnić potrzeby konsumenckie wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są wytwarzane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i można je wielokrotnie używać. Można je odróżnić od HDPE tym, że podczas codziennego użytku nie usłyszymy żadnego dźwięku. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba zastanawiająca się nad kupnem musi rozważyć co jest ważniejsze – ilość czy wytrzymałość. Następne na liście są wyroby MDPE, które zostały stworzone, dzięki najbardziej pożądanym cechom wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie są elastyczne oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej są stosowane w przemyśle spożywczym.