Zdaje się, że niewiele osób orientuje się w dokładnych różnicach pomiędzy takimi miejscami, jak skup aut (Gdańsk, dla przykładu, obfituje w takowe) oraz złomowisko. Trzeba jednak wiedzieć, że choć są to usługi bardzo do siebie podobne, to jednak różnią się pewnymi zasadami funkcjonowania. W jakich kwestiach w związku z tym skup samochodów Gdańsk różni się od złomowiska i czy będzie to bardziej opłacalna opcja dla kogoś, kto chce pozbyć się swojego starego pojazdu?

Od czego zależy kwota oferowana przez skup aut?

Przede wszystkim złomowisko proponuje określoną sumę pieniędzy, sugerując się jedynie wagą samochodu. Nie jest istotne więc, czy jeździsz nowym Mercedesem, czy starą Skodą, dostaniesz mniej więcej tyle samo pieniędzy. Skup aut Gdańsk działa na nieco innych zasadach – tutaj liczy się nade wszystko liczba sprawnych elementów, które posiada twój pojazd. Oczywiście najbardziej w cenie są te, które bardzo ciężko w dzisiejszych czasach dostać, a więc kultowe Porsche lub nieco mniej spotykane samochody są ze wszech miar pożądane. W tym przypadku waga się zupełnie nie liczy. Jeśli zatem Twoje auto jest w miarę sprawne, możesz dostać o wiele pokaźniejszą kwotę, niż za złom, w którym większość części jest do wyrzucenia. 

Szukasz skupu w okolicach Gdańska? W takim razie zorientuj się ile możesz dostać w skupie samochodów RAAN.

Czy skup aut proponuje duże pieniądze?

Oczywiście w żadnym przypadku nie należy niestety dyskutować o ogromnych kwotach. Wedle różnorakich porównań, znacznie bardziej opłacalne może być sprzedanie auta osobie prywatnej, ale niestety bardzo często ciężko odnaleźć kupca, który zechce dać tyle pieniędzy, ile byśmy chcieli. Dlatego skup samochodów Gdańsk jest najbardziej pewnym rozwiązaniem, niezależnie od tego, jaki samochód posiadasz.