Nie da się ukryć, że logistyka jest jedną z najsprawniej rozwijających się dziedzin gospodarki. Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez milionów ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w produkty i przewożą inne ważne ładunki. Należy tutaj zwrócić uwagę na szczególne osiągnięcie w dziedzinie transportu, a mianowicie szeroko rozwinięte chłodnictwo gdańsk.

Lodówka na kołach

Wszystko rozpoczęło się bardzo dawno temu, a mianowicie już w okolicach 1925 roku, kiedy to pojawiły się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko w dużym stopniu się rozwinęło – w obecnych czasach nie jest przeszkodą przewożenie nawet najcięższych ładunków w przyzwoitych warunkach oraz ściśle określonej temperaturze.

Dlatego odpowiedź na pytanie, czym różni się ciężarówka chłodnicza od normalnej, jest niezwykle łatwa – chłodnie uzbrojone są w technologię, która zezwala nie tylko na transport wymagających ładunków we względnie dobrym stanie, ale na łatwe przewożenie ładunków, które wymagają znacznej troski termicznej. Jednym z najbardziej prostych i prozaicznych przykładów są tutaj wszelkiego typu mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

Obecnie istnieje mnóstwo rozwiązań, które zapewniają pomoc w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje chociażby zastosowanie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy też stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych niewielkim silnikiem. Nadal stosuje się także tradycyjne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie niezwykle banalne, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na krótkich dystansach.